Paris zanlısının bu videosu şoke etti!

Paris zanlısının bu videosu şoke etti!Paris’te yaşanan dergi katliamının şüphelisi Cherif Kouachi’nin 2005 yılına ait görüntüleri ortaya çıktı.

10 yıl önce Pittsburgh Tribune tarafından yayınlanan röportajda 22 yaşındaki Kouachi, dindar olmadığını ifade ederken içki içtiğini, esrar kullandığını, kız arkadaşıyla birlikte olduğunu ve pizzacıda çalıştığını anlatıyor. Kouachi videoda rap söylüyor ve dans ediyor. 

Şüpheli Kouachi 2005 yılında ‘militanların Irak’a gitmesine yardımcı olduğu için’ polis tarafından tutuklanmıştı. Bugün ortaya çıkan röportajın tutuklandıktan sonra gerçekleştirildiği düşünülüyor.

2008 yılında 18 ay hapis cezasına çarptırılan Kouachi çıktığı mahkemede hakime bir süpermarkette çalıştığı ancak asıl ilgi alanının rap müzik olduğunu anlatmıştı.

2010’DA DA SUÇA BULAŞTILAR

2010’da Cherif’in adı bir radikal İslamcıyı hapisten kaçırmayı planlayan grupla anılmıştı.

Cherif ve Said Kouachi kardeşler

Kaçırmak istedikleri Sumeyn Ait Ali Belkacem adlı mahkum, Cezayir İslami Ordusu (GIA) örgütünün üyesiydi.

Belkacem, 1995’teki Paris metrosunda düzenlenen ve 30 kişinin yaralandığı bombalı saldırının sorumlusu olarak hüküm giymiş ve 2002’de ömür boyu hapis cezasına çarptırılmıştı.

34 yaşındaki Said Kouachi de Belkacem’i hapisten kaçırma planına adı karışmış bir isim. Ancak her iki kardeş de delil yetersizliği nedeniyle yargılanmamıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.