İslami Sohbet Siteleri

Nette İslami Sohbet Sitesi Enflasyonu

islami-sohbetSon  yıllarda internette, islami sohbet sitelerinde ki artış eminim dikkatinizden kaçmamıştır. Bu siteler arasında sadece dini konular üzerine sohbetlerin yapıldığı, islam büyükleri hakkında çeşitli kıssaların yayınlandığı ve sadece islami sohbet odası olan siteler mevcuttur. Bazı siteler de ise bizim sitemizde olduğu gibi, oyun,yarışma ve sohbet odalarına ilaveten, özellikle mütedeyyin kullanıcılar için, islami sohbet odası oluşturulmuştur. Bunun tek amacı, o siteyi ziyaret eden kullanıcılara bir seçenek sunmaktır. Bunun dışında bir amaç yoktur.

Bazı sohbet siteleri ise, sadece ziyaretçi çekebilmek amacıyla islami sohbet etiketiyle, özellikle tutucu kesimi hedefler ve onlara yönelik çalışmalar yapar. Aslında sitelerinin içeriğine baktığınızda, bir çoğunun islami değerlerin bir hayli dışında, hatta müstehcen sayılabilecek içeriğe sahip olduklarını görürsünüz. Öyleyse amaçları nedir dediğinizi duyar gibiyim. O tarz siteleri yönetenlerin en büyük amacı reyting ve dejenerasyondur! Bunlar bir taşla iki kuş vurmak için çabalarlar. Yani amaçları hem sitelerine islami sohbet odaları etiketiyle ziyaretçi çekerek, arama sonuç sayfalarında üst sıralara yükselmek, hem de gelen ziyaretçileri içeriklerine yönlendirerek, onları dejenere etmektir. Bunu yaptıklarında ellerine ne geçeceğini irdelemek, Şeytan’ın insanoğluna karşı var olan kinini ve kıyamete kadar sürecek olan savaşını bilmemek anlamına gelir.

Eski bir Afgan atasözü der ki; Zehir, en iyi balın içinde verilir!

Sizde eğer gerçekten islami sohbet yapmak istiyorsanız, girdiğiniz hangi islami sohbet sitesi olursa olsun, ilk önce o sitenin mevcut içeriğini kontrol ediniz. Eğer yazılı ve görsel içeriklerinde, müstehcen sayılabilecek döküman varsa, o sitenin amacı dini sohbet veya islami bilgi paylaşımı değildir. Zira, bunlar gece ile gündüz, ışık ile karanlık gibi birbirine zıt kavramlardır. O yüzden zıtlıklar bir arada olamaz. Zıt kavramların iç içe olduğu ortamın adı kaostur ve Şeytan kaostan, yani kaos ortamının negatif enerjisinden faydalanır. Bizim inanan insanlar olarak üzerimize farz olan en önemli şeylerden birisi; Şeytan’dan, onun tuzaklarından ve onun yeryüzündeki maşalarından her zaman uzak durmaktır.

Sizlere, sitemizde çıkacağınız sohbet yolculuğunuzda, hayırlı sohbetler diliyoruz.