İslami Sohbet – Siteler Çoğalırken Kullanıcılar Azalıyor

İnternette yayınlanan sohbet sitelerine baktığınızda, hemen hemen hepsinde bir islami sohbet odası bulunuyor, fakat odalara girdiğinizde, genellikle kimsenin olmadığını veya en iyi ihtimalle bir iki kişi olduğunu görürsünüz. Ve zaman geçtikçe bu odalara olan ilgi de azalmakta. Bu azalan ilgiyi, arama motorlarında arama yaptığınızda, islami sohbet anahtar kelimesiyle yapılan arama sayısındaki düşüşten anlamak mümkün. Oysa din gibi önemli bir alanda insanların bildiklerini başkalarına aktarması veya en azından bilgilerini tazelemesi ne güzel olurdu. Bu düşüşün sebeplerine baktığımız zaman başlıca iki sebep görünüyor.
Bunların ilki, son derece kalitesiz ve dejenere sohbet sitelerinin, sırf reyting amaçlı olarak, mütedeyyin kesimi sitelerine çekmek ve böylelikle ziyaretçi sayılarını artırmak için, sitelerinde açtıkları ve özellikle cinselliğin her türü için oluşturdukları ve çocukların da girebileceğini önemsemeden, her melaneti, her günahı özendiren sohbet odaları arasına bir de islami sohbet odası eklemeleridir. Diğeri ise, bazı kendini bilmez, dinle en ufak alakası olmayan ve değişik amaçlar peşinde koşan insanların bu islami sohbet odalarına girip, özellikle hanım kullanıcıları taciz etmeleridir.
Nette bu tip azgınlıkların yaşandığı sohbet siteleri günden güne çoğalırken, islami sohbet odalarının kullanıcıları gittikçe azalmaktadır. Bu arada yukarıda ki sebepleri sayarken unuttuğumuz bir kesimi hatırlatmakta fayda var. Hayatın birçok alanında olduğu gibi, sanal alemde de, değişik zihniyetli insanlar mevcuttur. Çeşitli yöntemlerle dini sohbet sitesi kisvesi altında internette ilk sayfalara çıkmış ve kendini bu alanın otoritesi ilan edip, aslında konumunu farklı amaçlar için kullananların olduğunu da unutmayalım.

@Kalbsesi.Net – islami sohbet, islami sohbet sitesi, islami sohbet siteleri, islami sohbet odaları, islami chat

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.