islami sohbet | MÜBAREK ÜÇ AYLAR SANKİ, DAHA DÖN UĞURLAMIŞ GİBİ UGRAYACAK

MÜBAREK ÜÇ AYLAR SANKİ, DAHA DÖN UĞURLAMIŞ GİBİ

Zaman her türlü akıp geçiyor.kimi sanalda islami sohbet ederek. kimi sanalda kendini arayarak. Asıl olan kendini bulabilmektir. Her türlü ömür bir sel gibi akıyor, kâinat ömür sayfalarını doldurmakla meşgul. Gökler, erimiş , mum gibi akacağı; dağlar, atılmış pamuk gibi savrulacağı; denizler, lâv fışkırıp kükreyeceği kıyameti beklemekte. Herkesin “nefsî nefsî” diye feryat edeceği ve Allah ‘Resûlünün de secdelere kapanıp: “Ümmetim, ümmetim, ümmetimi isterim Yâ Rab, ümmetimi bana bağışlamadıkça kalkmam.” diye niyaz edeceği büyük gün gelmekte.

Çünkü: Sanki daha, dün uğurladığımız üç aylar denen rahmet, bereket, mağfiret ve fazilet mevsimi yine geçip gidecek. ( islami sohbet )

İnsan ömrü de öyle, O da gelip geçmekte. Resûlullah (s.a.v)in ifadesiyle: “Cennet bahçelerinden bir bahçe, yahut Cehennem çukurlarından bir çukur” olan kabre akmakta. Oraya akmayan, oraya gitmeyen bir kimseyi gösterebilir misin? Hayır, iyiler de, kötüler de mutlak oraya gider. Ne var ki iyiler mükâfat, kötüler azap görür.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.