Ramazanı İslami Sohbetle Değerlendirelim

Bu gece Cenabı Hakkın, kendisine yönelip af dileyen müminleri bağışlayarak kurtuluş beratı verdiği bir gecedir. Hepimiz için hayırlı olsun. Berat kandiliniz mübarek olsun!

islami-sohbetÖzellikle mübarek Ramazan ayının yaklaştığı şu günlerde ve Ramazan ayı süresince sizleri, sitemiz  Kalbsesi.Net’ in İslami Sohbet Odasına bekliyoruz. Siz değerli dostların katılımıyla, bu mübarek günler boyunca, çok değerli sohbetler yapılacağına eminiz.
Her şeyin fani ve gelip geçici olduğu bu dünya dediğimiz yaşam formunda, fındık kabuğunu doldurmayan ve hiç bir soruya cevap, hiç bir derde derman olmayan boş mevzular da, gereksiz sohbetler yapmaktansa, elbette islami konular da sohbet etmek çok daha önemli ve ruhsal tatmin açısından çok daha isabetlidir. Sebebine gelince, her hangi bir sohbet ortamında insanlar dünyevi konularda sohbet ederken bir süre sonra farkında olmadan gerilirler. Onları strese sokan şey ise ya maddi açıdan, ya bedensel açıdan yada eğitim ve kültür açısından, ya yetersizlik duygusuna kapılmalarına ve yahut kendisini daha üstün görerek kibre ve üstünlük duygusuna kapılmalarına yol açar ki, bu her iki durum da, stresin ve gerilimin kaynağıdır. Oysa dini konularda yapılan sohbetlerde, özellikle islami sohbet ortamında, sohbet ettikçe, çok büyük bir enerjinin ve manevi bir gücün, sizi çepeçevre kuşattığını ve size hem rehberlik, hemde hakemlik yaptığını hissedip, o gücün koruyuculuğu altında rahatladığınızı, huzur içinde olduğunuzu hissedersiniz. İşte size bu duyguyu yaşatan güç, Yüce Allah’a (c.c.) olan inancınız, yani iman gücünüzdür. Bu sohbet ortamında maddiyat yoktur, beden yoktur. Temas kuran, iletişime geçen ruhlardır. Dünya, bu ortamda sadece bir tek amaç için vardır. Sonsuz aleme geçmeden önce, kullara verilen bir şuurlanma, aydınlanma, tövbe ve ibadet amaçlı bir fırsat ortamıdır. Ne mutlu, bu fırsatı değerlendirenlere!

Sitemiz KalbSesi.Net, hiçbir karşılık beklemeden, sizleri islami sohbet ortamına bekliyor. Gelin ve bu mübarek Ramazan ayının manevi ikliminde islami muhabbetler yapalım. Tanışalım, Peygamberlerin, evliyaların yaşamlarından, çektikleri çilelerden ve gösterdikleri mucizelerden bahsedelim. Gereksiz muhabbetlerin yapıldığı ortamlardan ise, sitemizin islami sohbet odasında, İnanın kendinizi çok daha iyi hissedeceksiniz. Yaklaşmakta olan Mübarek Ramazan ayının, sizlere ve tüm İslam alemine sevgi, barış, huzur ve bereket getirmesini Yüce Allah’tan (c.c.) niyaz ederiz.

 

Yorumlar kapalı.