İslami Sohbet

islami-sohbetHiç düşündünüz mü? Acaba insanlar dini konular üzerinde konuşurken, yani islami sohbet ederken, neden hiç yalan söylemezler? Daha doğrusu, yalan söylemeye tevessül etmedikleri gibi, yanlış söylediklerini fark ettikleri şeyi bile hemen telaşla düzeltmeye çalışırlar. Genellikle bu böyledir. Peki ama neden? Bunun açıklanabilir bir tek sebebi vardır. Öyle bir durumda günaha gireceklerini ve bütün semavi dinlerde yasaklanmış olan yalan söylemenin, büyük günahlardan olduğunu ve Allah’ın (c.c.)  hoşuna gitmeyeceğini bilirler. İşte bu sebepten dolayı, dini sohbetler esnasında mümkün olduğunca, yalan söylememeye ve karşılarındaki insanları aldatmamaya çalışırlar.

Şimdi bütün bu açıklamalardan sonra, farklı formatlar ile hizmet veren diğer sohbet siteleri ne durumdadır, onu irdeleyelim. Özellikle yazılı sohbet ortamı her türlü yalana ve istismara son derece açıktır. Çünkü insanlar bir birilerini göremedikleri ve seslerini duyamadıkları için, işlerine gelecek şekilde bukalemun gibi renk değiştirirler. Karşılarında ki insanı etkilemek için her yalanı rahatlıkla söyler, her kılığa kolayca girerler. Oysa bilmezler ki, söylenen her sözün, her eylemin, kalplerdeki her niyetin, manevi şahitleri ve katipleri vardır. İşte bu inancı taşıyan insanların rağbet ettiği islami sohbet ortamı ile diğer diğer sohbet ortamlarının en büyük farkı budur.

Bir İslami Çet Sitesi olarak yıllardan bu yana kaliteli bir islami sohbet ortamı sunan Kalbsesi.Net sitemize, huzurlu bir sohbet ortamı arayan tüm dostları davet ediyor, şimdiden hayırlı sohbetler diliyoruz.

Yorumlar kapalı.